Wykrętaki do śrub – co trzeba o nich wiedzieć?

Oryginalne wykrętaki do śrub są bardzo popularnymi narzędziami do demontażu łączeń śrubowych. Wykrętaki do śrub jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są przede wszystkim do wyciągania zerwanych śrub, które bardzo trudno jest usunąć z nagwintowanego otworu.

Profesjonalny zestaw wykrętaków

W każdym profesjonalnym sklepie z narzędziami, można znaleźć oryginalne zestawy wykrętaków do urwanych, starych i zniszczonych śrub albo szpilek. Sprzęt ten doskonale sprawdzi się w każdym serwisie mechanicznym albo motoryzacyjnym. Dzięki temu prostemu urządzeniu można uniknąć rozwiercania i ponownego gwintowania uszkodzonych powierzchni. Specjalny wykrętak wprowadzany jest zawsze bezpośrednio do otworu nawierconego w tkwiącym fragmencie ułamanej śruby. Warto wspomnieć o tym, że śruba wykręcana jest po jej własnym gwincie, dzięki czemu gwint otworu jest w nienaruszonym stanie. Urządzenia tego typu bez żadnego większego problemu można wykorzystać również do wyciągania rurek. Godne polecenia są przede wszystkim stożkowe wykrętaki.

Jak działa wykrętak?

Profesjonalne wykrętaki do śrub mają bardzo prosty mechanizm działania. Ich podstawowym zadaniem jest wywiercenie w urwanej śrubie specjalnego otworu wzdłuż osi śruby. Aby nie uszkodzić gwintu warto postawić na wysokiej jakości narzędzia. W dzisiejszych czasach w cenie są przede wszystkim oryginalne wykrętaki wykonane ze stali GCR15. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą rozejrzeć się również za wykrętakami do śrub, które wykonane są w całości ze stali szybkotnącej HSS.