Wskazówki dotyczące obsługi wiertarki udarowej

met

Nieodpowiednie korzystanie ze sprzętu jest niebezpiecznie i naraża właściciela na dodatkowe koszta związane z eksploatacją sprzętu. Jak należy posługiwać się w bezpieczny i korzystny sposób wiertarką posiadającą udar?

Zasady bezpieczeństwa

Nie kieruje się włączonej wiertarki w innym kierunku niż w stronę obrabianego materiału, nie sprawdza się, czy wiertło jest gorące gołymi palcami, a już szczególnie, gdy urządzenie jest podłączone do prądu. Jeśli złamie się wiertło, nie należy go wyciągać przy pomocy rąk, bo może to prowadzić do poważnego urazu i w takich momentach trzeba użyć odpowiedniego sprzętu do tego celu, np. kombinerek. Zaleca się do wiercenia używać okularów i rękawiczek ochronnych ze względu na bezpieczeństwo.

Wskazówki techniczne

Wiertarki udarowe „cierpią”, gdy zatyka się otwory wentylacyjne w ich obudowie, dlatego należy zwrócić uwagę na to, by zostały drożne. Należy odpowiednio dobierać obroty do rodzaju wykonywanej pracy, a z tych na prawdę mocnych znajduje się 1300W wiertarka udarowe DeWalt. Korzystając z funkcji udaru, wiertarka powinna pracować na pierwszym biegu (wolne obroty) – tak samo podczas wkręcania i wykręcania śrub oraz wkrętów, mieszania czy wycinania otworów o dużej średnicy. Gdy silnik wiertarki udarowej pracuje, nie wolno zmieniać kierunków obrotów ani trybu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *