Szlifierka oscylacyjna – co warto o niej wiedzieć?

Szlifierki oscylacyjne to narzędzie przeznaczone do obróbki płaskich i równych powierzchni, o ewentualnie zaokrąglonych rogach. Najlepiej sprawdzają się do drewna. Poszczególne szlifierki mogą się od siebie znacznie różnić, dlatego dobrze jest zapoznać się z ich funkcjami, aby wiedzieć, w którą opłaca się zainwestować.

Na co zwrócić uwagę kupując szlifierkę?
Na pewno trzeba sprawdzić jej parametry. Najczęściej wyróżnia się trzy z nich, czyli wymiar stopy, liczba oscylacji na minutę i środowość. Zazwyczaj im większa liczba przy nich stoi, tym większa efektywność pracy. Niektóre szlifierki posiadają przy tym dodatkowe funkcje, jak chociażby system odsysania pyłu, który znacząco ułatwia prace, jednak nie jest niezbędny. Ponadto, niektóre ze szlifierek oscylacyjnych posiadają także  system elektronicznego ustawiania wstępnej prędkości szlifowania. To z pewnością bardzo duża zaleta, jaka umożliwia dobranie odpowiedniej częstotliwości oscylacji do rodzaju pracy i rodzaju obrabianego materiału.

Szlifierka bez wątpienia jest niezwykle przydatnym narzędziem, dlatego podczas wyboru nie należy kierować się wyłącznie ceną czy jej marką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *