Ściągacz do łożysz wewnętrznych

baW prawie każdym garażu znajduje się zestaw narzędzi, który niezbędny jest do tego, aby naprawić w domu podstawowe rzeczy. Listwę przypodłogową, cieknący kran czy przepalone gniazdko. Zdarza się jednak, że staramy się sami naprawiać odrobinę bardziej zaawansowane elementy, takie, do których dostęp bywa utrudniony. Z tego właśnie powodu przydarzą nam się w domu specjalistyczne narzędzia.

Jednym z ciekawszych takich małych przyjaciół, jest ściągacz do łożysk. Jego nazwa jest na tyle wymowna, że chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, do czego takie cudeńko nam się przyda. Jeśli nawet uważacie teraz, że to zbędny wydatek, zmienicie zdanie w momencie, w którym przyjdzie wam zdjąć coś z dobrze spasowanego pierścienia.

Jak wybrać?

Ściągacze różnią się między sobą dość znacznie, między innymi wielkością, a także przeznaczeniem. Wyróżnia się zatem te zewnętrzne oraz wewnętrzne, które umożliwiają wyciąganie łożysk z różnych przestrzeni. Co więcej, przy wyborze kluczowa jest liczba ramion, przy czym zazwyczaj wystarczającą ich liczbą jest trzy.

Reasumując, ściągacze do łożysk są ciekawym narzędziem, choć nie każdemu się przydadzą, ale na pewno posiadanie ich we własnym zestawie przyrządów, nie zaszkodzi, bo może w przyszłości się przydadzą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *