Najpopularniejsze wiertla do betonu

Beton należy do bardzo trudnych, twardych i wymagających materiałów, dlatego do pracy z nim należy się odpowiednio przygotować. Chodzi przede wszystkim o odpowiednio dobrane wiertło do betonu, jak również wysokiej klasy wiertarkę udarową.

Wiertło do betonu – jakie wybrać?

Jakie dobre wiertło do betonu będzie przydatne?Wiertła widiowe nadają się do wszystkich rodzajów betonu i cegły. Należy je dobierać pod kątem specyfiki materiału, w którym będą wiercone otwory. Wszystkie wiertła widiowe odznaczają się dość masywnym kształtem i posiadają charakterystyczną spiralę z pojedynczym rowkiem. najtańsze narzędzia produkuje się ze stali narzędziowej, która skutecznie wywierci otwory w betonie i cegle. Średnica takiego wiertła widiowego wynosi od 3 do ponad 35 mm.

Wiercenie w twardych materiałach jak beton wymaga zastosowania wierteł z dodatkowymi wzmocnieniami. W bogatej ofercie producentów można znaleźć:

– wiertła z węglików spiekanych – są bardzo wytrzymałe i umożliwiają wiercenie nawet w najtwardszych materiałach. Główka z węglika spiekanego nadaje się do wiercenia w zwartych kamieniach i betonie. Ostrze skutecznie kruszy materiał i zapewnia precyzyjne wykonanie otworu.

– wiertła diamentowe – nadają się do wiercenia na sucho w betonie żelbetonie, murze, wapieniu i innych kamieniach naturalnych. W zależności od swojej specyfiki wiertła diamentowe mogą być wykorzystywane do wykonania nawierceń precyzyjnych, jak również większych otworów. W ofercie producentów można również znaleźć specjalistyczne wiertła diamentowe o koronowym kształcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *